חיפוש

חוב ארנונה לעיריית ירושלים בסכום שקרוב ל-1,000,000 ש"ח - הופחת בבית המשפט העליון ל-360,000 ש"ח בלבד

When it comes to design, the Wix blog has everything you need to create beautiful posts that will grab your reader's attention. Check out our essential design features.


לקוח של המשרד היה המחזיק והמפעיל של שני נכסים עסקיים בהר הצופים בירושלים. באמצע תקופת השכירות של הנכסים העלתה העירייה את גובה הארנונה בגין הנכסים הללו בצורה משמעותית מאוד, באופן שפגע קשות ברווחים שהפיק הלקוח מאותם עסקים וביכולתו לשרוד מבחינה כלכלית את יתרת תקופת השכירות (דמי השכירות נקבעו בהתאם לרווח הצפוי מהפעילות העסקית בנכסים). השגה וערר שהגיש הלקוח באמצעות עורכי דין אחרים- נדחו ברובם, ודרישת החוב של העירייה- שעמדה בסופו של יום על שיעור של כמיליון שקל, הפכה לכאורה לדרישה חלוטה, שכן הלקוח לא הגיש ערעור מנהלי במועד הקבוע לכך בדין. בחלוף זמן פנה הלקוח למשרדנו וביקש שנבחן מה ניתן לעשות, בהתחשב בעובדה שלדעתו שומת הארנונה המתוקנת שהושתה עליו לא הייתה צודקת ולא נכונה.

עם קבלת התיק לטיפולו,ייצג המשרד את הלקוח ב-3 ערכאות: בבית משפט השלום, בית המשפט לעניינים מנהליים ובבית המשפט העליון. במסגרת הליכים אלה העלה עו"ד כפיר יפת טענות שונות כנגד תקינות חוב הארנונה, ובין היתר טענות הנוגעות לפגמים פרוצדורליים שנפלו בהחלטת ועדת הערר, לפגיעה בזכויותיו הדיוניות של הלקוח ולעוות דין שנגרם בשל הסתרת מלוא העובדות הרלוונטיות במהלך הדיונים בפני ועדת הערר.

רק בסופו של המסע, בדיון בבית המשפט העליון, לאחר שהצדדים הסכימו למסור את ההכרעה לבית המשפט ללא צורך לנמק, קבע בית המשפט כי החוב יופחת בצורה דרסטית ויועמד על סך של 360,000 ש"ח בלבד, וגם זאת בפריסה למספר תשלומים.


Hashtag your posts

Love to #hashtag? Good news!

You can add tags (#vacation #dream #summer) throughout your posts to reach more people. Why hashtag? People can use your hashtags to search through content on your blog and find the content that matters to them. So go ahead and #hashtag away!


1 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מתי תתקבל טענתו של נישום כי שומת הארנונה לא התקבלה אצלו במועד הנטען על ידי העירייה?

תשובה לשאלה זו ניתן למצוא בפסק דין שניתן בתאריך 30 מרץ 2020 על ידי בית המשפט המחוזי (השופט רון סוקול, סגן נשיא). להלן ציטוטים נבחרים מפסק הדין. אמנם, החיוב בארנונה אינו מותנה במשלוח הודעת תשלום, אך למ

המתח בין סיווג נכס לצרכי ארנונה כ"שירותים" לבין סיווגו כ"תעשייה ומלאכה"

לאור הפער המשמעותי שקיים בצווי הארנונה של רובן המוחלט של הרשויות המקומיות בין התעריפים הקבועים לסיווגים של "שירותים" ושל "משרדים" ו לבין התעריף הקבוע לסיווג של "תעשייה ומלאכה", לרשויות המקומיות ולפקיד

צרו קשר

כתובת המשרד: מנחם בגין 11, רמת גן - מגדל רוגובין תדהר, קומה 21

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin